maatbekers met gekleurde vloiestoffen

Het (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) heeft het aantal stoffen waarvoor screening-scores beschikbaar zijn in de PBT & PMT screeningtool uitgebreid van 6.000 naar ruim 700.000 stoffen. Hierdoor is het nu veel beter mogelijk om nieuwe schadelijke stoffen met deze eigenschappen in een vroeg stadium te herkennen. En dat is belangrijk. Want steeds meer schadelijke chemische stoffen vervuilen ons milieu.

De methode waarmee de screening-scores worden berekend is ongewijzigd.  Wel wijken de scores voor sommige stoffen iets af van eerdere resultaten. Dit komt omdat de nieuwste versies van de onderliggende modellen toegepast zijn. Ook worden er soms andere chemische structuren toegekend aan de CAS-nummers, doordat er een verbeterde werkwijze is gebruikt met uitgebreide kwaliteitscontrole. Deze structuren vormen de basis voor het opvragen van stofgegevens in de modellen. 

Het (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) werkt ook aan verbetering van de achterliggende rekenmethodiek. Door aanvullende modellen te gebruiken wordt de voorspelling van de persistentie, mobiliteit, bioaccumulatie en toxiciteit van stoffen nauwkeuriger. Deze update komt later dit jaar.  Stoffen met bewezen PBT- en PMT- eigenschappen worden in Europa gereguleerd in de CLP verordening (EG)1272/2008

Zie voor meer informatie de pagina  PBT en vPvB  en de pagina PMT en vPvM. Voor vragen over de PBT & PMT-screeningstool kunt u  contact met ons opnemen via het contactformulier.